Criminal Minds dizisi yine çok iddaalı bir grafik çiziyor

0

8,2

Criminal Minds dizisi yine çok iddaalı bir grafik çiziyor

Criminal Minds dizisi yine çok iddaalı bir grafik çiziyor's resim

Criminal Minds, tüm dünya etrafında çok sevilen ve beğeniyle takip edilen bir polisiye dizisidir. Dizi ilk yayınına 22 Eylül 2005 tarihinde ABD’nin CBS kanalında yayınlanmaktadır. Dizide Quantico-Virginia eyaletindeki FBI Davranış Analiz Birimin’deki (BAU) profilciler yer alır. Yabancı dizi izle Bu Davranış Analiz Ünitesi’nde yer alan uzmanların ülke çapında işlenen suçlarla ilgili olan çalışma biçimlerini, bu suçlara karşı yaptıkları beyin fırtınalarını, alınan önlemleri ve suçluyu yakalama yönünde gittikleri yolları ele alır. Criminal Minds, CSI’daki gibi gerçek olayları ele aldığı için işlenen suçlar kimi izleyenlere göre ükütücü, kimilerine göre ise ilginç gelebilir.

Bu yüzden Criminal Minds basit bir dizi değildir. Dizinin ilk sezon bölüm sayısı oldukça fazla olup tam 22 bölümden oluşmaktadır. Dizi, suç-polisiye, dram ve gizem türünde olup üçü bir arada kıvamındadır. Dizi izle Dizinin kadrosuna bakacak olursak ilk sezonda; Jason Gideon (Mandy Patinkin) , Aaron Hotchner (Thomas Gibson) , Elle Greenaway (Lola Glaudini) , Derek Morgan (Shemar Moore) , Dr. Spencer Reid (Matthew Gray Gubler) , Jennifer "JJ" Jareau (A.J. Cook) , Penelope Garcia (Kirsten Vangsness). İkinci sezonun altıncı bölümünde Lola Glaudini diziden ayrılır. Ve yerine ikinci sezon dokuzuncu bölüm de Paget Brewster "Emily Prentiss" karakteri ile gelir. Üçüncü sezon ikinci bölümde ayrılan Mandy Patinkin'in yerine de üçüncü sezon altıncı bölüm de Joe Mantegna (David Rossi) gelir.

Dizi dört sezon bu kadroyla devam ederken yapımcı Erica Messer altıncı sezonun ikinci bölümünde A.J. Cook'ı (Jennifer "JJ" Jareau) kadrodan çıkartır. Ve A.J. Cook, ekibe sezonun onuncu bölümünde katılan bir FBI Öğrencisi Ashley Seaver (Rachel Nichols) ile yer değişir. A.J. Cook diziye 7.sezonda geri döner. 6. Sezonun on sekizinci bölümü ise Paget Brewster'ın (Emily Prentiss) son bölümü olur. Ve bu bölümle birlikte Paget Brewster'da diziden ayrılır. Fakat 7. sezonda diziye tekrar geri döner, bir yıl kadroda yer aldıktan sonra 7. sezon finalinde diziden tekrar ayrılır.12 Şubat 2016 tarihinde Criminal Minds resmi twitter hesabından yapılan açıklamaya göre Paget Brewster yeniden kadroya dahil olur. Sekizinci sezonda Jeanne Tripplehorn , "Alex Blake" karakteri ile diziye gelir fakat 9. sezon finalinde diziden ayrılır. Alex karakteri yerine Jennifer Love Hewitt, "Kate Callahan" karakteri ile kadroya dahil olur.

 Popüler Diziler

Sitemize eklenen tüm dizi bölümlerinin videoları video barındırma sitelerinden alınarak eklenmektedir. Telif hakkı size ait olan bir eser için "İletişim" sayfasından veya [email protected] adresinden bizimle irtibat kurduğunuz takdirde ilgili eser 3 iş günü içerisinde sitemizden kaldırılacaktır.