CSI:NY Hakkında

0

7.0

CSI:NY Hakkında

CSI:NY Hakkında's resim

CSI: NY
Bir ABD dizisi olan CSI: NY(Crime Scene Investigation: New York), suç mahali bir araştırmayı konu almıştır. CSI: LV ve CSI: Miami dizilerinin herkes tarafınan çok sevilmesine, tüm dünyada yankı uyandırmasını gören yayıncı kanal CBS ve yönetmen Bruckhemier bunun üzerine yeni bir dizi daha sipariş etti ve karşımıza üçüncü CSI: NY çıktı. Konusu diğerleriyle aynı olan bu dizi izleyicilerini ekran karşısında toplamaya devam ediyor. Aslında CSI: NY,  CSI: Miami’nin devamı niteliğinde olup CSI: Miami dizisinde yer alan Horatio Caine’nin bir katil zanlısı nedeniyle New York City’e gitmesiyle ortaya çıkmıştır. İlk kez 2004 yılında izleyicisiyle buluşan CSI: NY’nin diğerlerinden daha kanlı olduğu ve daha görkemli olduğu düşünülür. CSI: NY konusu olarak diğer kardeş dizilerindeki gibi cinayetleri en ince ayrıntısına kadar araştıran ve suçluları bulup ortaya çıkaran bir ekip üzerine kuruludur.

Dizinin yer seçimi olarak da adından anlaşılacağı gibi New York’da çekilmiştir. CSI: NY özellikle polisiye filmleri izlemeyi, gizemli ve alışılmadık cinayetleri aydınlatmayı seven izleyicilere göre. CSI: NY dizisinde ekibin başındaki Mac Taylor karakterini Forrest Gump ile Oscar adaylarına layık görülmüş, geçmişinde zengin ve donanımlı bir film kariyeri olan Gary Sinise canlandırıyor. Mac, çok sevdiği eşini 11 Eylül saldırılarında kaybetmektedir ve kendisini ekibe ve işine adamıştır. Ekibin Mac’dan sonra gelen en önemli ismi, Stella Bonasera, zor şartlarda büyümüş, hırslı, gözüpek ve zeki bir polis detektif bayandır. Ekibin diğer elemanlarına bakacak olursak Danny Messer’i, Carmine Giovinazzo canlandırmaktadır.

Danny, geçmişi ve ailesi karmaşık olan zort şartlar altında büyümüş bir gençtir. CSI:NY’ta Danny’nin en yakın arkadaşı, ekip üyesi Don Flack’i, Glory Days canlandırmıştır. Flack,  ekibin sinirleri bozulmaya en müsait olan üyesinden biri olup aynı zamanda işini ciddiye alan güçlü bir karakter izlenimi de duruyor. Dizinin siyahi doktoru Sheldon Hawkes, Hill Harper tarafından canlandırılıyor. Hawkes, ekibin siyahi bir doktoru olup 18 yaşında üniversite bitirmiş, 24 yaşına kadar cerrahlık yapmış süper zeka birisidir. Hill Harper, CSI:NY’ta oynadığı karakterle ödül alan tek oyuncudur. Ekibin son oyuncusu olan genç yetenekli Aiden Burn, Vanessa Ferlito’yu canlandırmaktadır. New York’un yerlilerinden olan Aiden, hırslı ve güzelliğiyle ön planda olup işini oldukça ciddiye alan bir karakterdir.

 Popüler Diziler

Sitemize eklenen tüm dizi bölümlerinin videoları video barındırma sitelerinden alınarak eklenmektedir. Telif hakkı size ait olan bir eser için "İletişim" sayfasından veya [email protected] adresinden bizimle irtibat kurduğunuz takdirde ilgili eser 3 iş günü içerisinde sitemizden kaldırılacaktır.