Frequency bu yılda dizi severleri soluksuz izlemeye odakladı

0

7,8

Frequency bu yılda dizi severleri soluksuz izlemeye odakladı

Frequency bu yılda dizi severleri soluksuz izlemeye odakladı's resim

Frequency, Gregory Hoblit’in 2000 yılında çektiği filmden esinlenerek televizyonlara getirilmiştir. Frequency filminin konusuna baktığımzda; Dedektif Raimy Sullivan (Peyton List) bulunması zor bir doğa olayı sonucunda amatör bir telsizle bir frekans yakalar. Yabancı dizi izle Bu sayede yıllar önce (1996) kendisini terk eden ve ölen babası Frank Sullivan (Riley Smith) ile konuşmanın mümkün olduğunu keşfeder. Oluşturdukları bu bağlantı sayesinde faili meçhul bir cinayet davası üzerinde birlikte çalışırlar. Ancak geçmişte yaptıkları değişiklikler kelebek etkisi yaratak günümüzde istenmeyen gelişmelere yol açar. Frequency filminin bu konusundan esinlenerek küçük ekranlara uyarlanan dizi, milyonlara ulaşmayı başarmıştır. Supernatural ve Being Human dizilerinin yapımcılığını üstlenen Amerikalı senarist Jeremy Carver, Frequency dizisinin de temellerini atmıştır. Jeremy Carver, daha önce yaptığı filmlerden yola çıkarak konularda doğaüstü olayları işlemesiyle bilinir.

Dizinin yönetmenliğini üstlenen Toby Emmerich (Rush Hour dizi), Jennifer Gwartz (Forever), Dan Lin (Forever) ve John Rickard gibi isimlerdir. Dizi The CW kanalının yaklaşan bilim kurgu, drama ve gizem türündeki dizilerden biridir. Dizinin çekimleri olarak Vancouver yeri seçilmiştir. Frequency dizisinin konusuna gelince; henüz sekiz yaşındayken babasını kaybeden ve bundan dolayı annesiyle birlikte yaşayan genç, güzel, alımlı ve bir o kadarda meslek hayatında başarılı bir kadını konu almaktadır. Bir gece evlenmek istediği sevgilisiyle evlilik kararını aldıktan sonra garajına yıldırım düşer. Ne olduğunu anlamak için dışarı çıktığında babasının yıllar önce kendisine verdiği ve yıllardır çalışmayan radyoyu çalışır vaziyette bulur. Radyodan çıkan sese kulak verdiğinde garip bir insan sesiyle irkilir. Radyonun düğe tarafındaki sesi bir süre dinler ve bu sesin 1996 yılında kaybettiği babasına ait olduğunu anlayınca kendinden geçer.

Geçmişte bulunan babasını uyararak babasının hayatını kurtaran kadın, babasız geçirdiği 20 yılın hesabını sormak için araştırmalara koyulur. Bundan sonra hayatı büsbütün değişen genç kadının bu işi bırakmaya hiç niyeti yoktur. Bir an önce araştırmalarına başlayan genç ve güzel dedektif, 1996 yılına kadar meydana gelen tüm kayıpları, seri katilleri, cinayetleri ile ilgili tüm dosyalarını incelemeye başlar. Araştırmalarında daha derinlere indikçe farklı ve çarpıcı olaylar yakalayan kadın, bu işin düşündüğünden de karmaşık olduğunu görecektir. Çünkü o dönemde annesinin de 1997 yılında kaybolan insanlar arasında yer aldığını gömüştür.  Acaba katil babası mı yoksa başka biri mi? Tüm bu cevapların hepsi dizinin ileriki dönemlerinde belli olacaktır. Dizinin başrollerini Riley Smith, Mekhi Phifer, Peyton List , Lenny Jaconson, Anthony Ruivivar, Devin Kelley, Daniel Bonjour gibi isimler paylaşmaktadır.

 Popüler Diziler

Sitemize eklenen tüm dizi bölümlerinin videoları video barındırma sitelerinden alınarak eklenmektedir. Telif hakkı size ait olan bir eser için "İletişim" sayfasından veya [email protected] adresinden bizimle irtibat kurduğunuz takdirde ilgili eser 3 iş günü içerisinde sitemizden kaldırılacaktır.