Scorpion Hakkında

0

7,2

Scorpion Hakkında

Scorpion Hakkında's resim

2014 yıl yapımı olan Scorpion dizisi daha çıkar çıkmaz olayların birbiriyle bağlantısı ve kurgusuyla büyük merak uyandırdı. Scorpion dizisi bir grup üstün zekaya sahip olan kişilikleri konu almakla birlikte bu karakterlerin dünyada meydana gelen sorunlara karşı nasıl başarılı çözümler bulduklarını anlatmaktadır. Milyonları ekrana kitleyen bu dizi Amerikan drama türü olup üstü bir zekaya sahip olan Walter O Brien’in hayatını konu almaktadır. Sıradan, alışılagelmiş fikir ve zihinlere sahip olmak herkesin bildiği şeyler olup merak uyandırmazlar. Fakat olağanüstü güçlere sahip olmak herkesin ilgisini çeker. Bu yüzden Scorpion filmi genellikle standart konular haricinde izleyicilerin merakla takip edebileceği konuları ele almaktadır. İlk bölümünü 22 Eylül 2014 tarihinde yayınlayan Scorpion dizisi, her pazartesi CBS kanalında izleyicileriyle kavuşmaktadır. Filmin konusu olarak küçük yaşlarda FBI hackleyerek adından söz ettiren Walter O Brien’i anlatmaktadır.

Henüz küçük yaşlardayken zekasını ortaya koyan Walter O Brien ve Scorpion federal ajan Cabe Gallo ABD İç Güvenlik Departmanı’na alınırlar. Burada dünya çapında meydana gelen sorunlara ve ileri teknoloji zararlarına karşı çözüm bulmaya çalışırlar. Takım adeta olağanüstü zekaya sahip insanların bir araya gelmesiyle oluşmaktadır. Scorpion oyuncularında biri olan O'Brien (Elyes Gabel), 197 IQ ile dünyanin en zeki insanlarından birisi olup takımının adeta bel kemiği gibidir. Arkadaşı Sylvester Dodd, 'ta "human calculator" istatistikler üzerine dehadır. Happy Quinn,bir "mekanik dahisi"dir. Toby Curtis (Eddie Kaye Thomas), "world-class shrink" (davraniş bilimcidir) üzerine dehadır. Paige Dineen (Katharine Mcphee) ise takımın insanlarla ve gerçek dünyaya uyum sağlayabilmesi için onlara yardımcı olan eski bir garsondur.

Bunun karşılığında onlarda genç zihinsel yetenekli oğlu Ralph'ı anlamasında yardım edeceklerdir. Dizi, üstün zekaya sahip bir grup eksantrik insanların modern çağın getirdiği tehditlerin farkına varıp dünyanın sorunlarını birlikte nasıl çözmeye çalıştıklarını kurgular. Özellikle yüksek IQ seviyeye sahip karakterlerin yer aldığı dizi farklı anlatımıyla ve renkli kişilerle insanların ilgi odağı oluyor. Scorpion kendini farklı gören, teknolojilere merakı olan kişilerin izlemesi gereken bir film. 

 Popüler Diziler

Sitemize eklenen tüm dizi bölümlerinin videoları video barındırma sitelerinden alınarak eklenmektedir. Telif hakkı size ait olan bir eser için "İletişim" sayfasından veya [email protected] adresinden bizimle irtibat kurduğunuz takdirde ilgili eser 3 iş günü içerisinde sitemizden kaldırılacaktır.