SENSE8 yeni bölümler ve yeni serüvenler ile dizi keyfini yaşayın

0

8,4

SENSE8 yeni bölümler ve yeni serüvenler ile dizi keyfini yaşayın

SENSE8 yeni bölümler ve yeni serüvenler ile dizi keyfini yaşayın's resim

Dram ve bilimkurguyu birbiriyle harmanlayarak en güzel şekilde televizyona aktarılan Sense8 dizisi karşımıza ilk 2015 yılında çıkmaktadır. yabancı dizi izle Bir zamanlar izlenme rekorları kıran Matrix dizisinin yapımcılığını üstlenen Wachowski Kardeşler ve Netflix ikilisinin ortaklaşa çıkardıkları Sense8 dizisi 12 bölümle izleyenleriyle buluşmaktadır. Yeni fikirlerle Sense8 dizinin ortaya çıkmasını sağlayan sadece Wachowski Kardeşler değil bunun yanında Michael Straczynski gibi usta bir isim daha yer almaktadır. Dizinin ilk 10 bölümün yayınlanmasının ardından seyirci tarafından sevilmesiyle geçer not almıştır ve devamının yapılması için dizi masaya yatırılmıştır. Bilimkurgu türünde olan eser, dünyanın birbirinden farklı ülkesinden ve bu ülkedeki milyonlarca kişi arasından seçilen 8 farklı karakter üzerinden canlandırılmaktadır.

 Sense8 dizisi grubun üyeleri Birleşik Krallık, Seoul, Mumbai, Nairobi, Berlin, Mexico City, San Francisco ve Chicago’dan seçilmekle birlikte dizinin sahne çekimleri de bu yerlerde yapılmaktadır. Bu şehirlerde karşımıza İzlandalı bir parti kızı, Koreli bir iş kadını, Afrikalı bir otobüs şoförü, Alman bir hırsız, Meksikalı bir dizi yıldızı, transseksüel Amerikalı bir blogger, diğer herkese görünebilen Afro-Amerikan tarzında bir adam ve onun tam zıttı olan Mr. Whispers lakaplı birisi karşımıza çıkmaktadır. Bu 8 farklı kişi açıklanamayan sebeplerle birbirlerinin hafızalarına, zihinlerine ana dillerine ve yeteneklerine sahip olurlar.  Birbirinden farklı 8 karakter bu zor durumdan kurtulmak için her şeyi yapmaya hazırlar. Fakat bu göründüğü gibi kolay olmayacaktır.

Bir grup katil, bu insanların dünyanın sistemine zarar verecekleri düşüncesiyle onları öldürmeye çalışır. Bundan dolayı bu kişiler birbirleriyle etkileşime geçmek için telepati özelliğini kullanırlar. Gruptaki üyeler bu yeteneklerini kullanarak birbirlerine haber verirler ve grubu bir arada tutmak için ellerinden geleni yapmaya çalışırlar. Bu insanlar katillerden kurtulmak için hem olağanüstü mücadele vereceklerdir hem de hayatta kalabilmek için bütün yeteneklerini kullanacakladır. Tek amaçları hayatta kalmak olan bu insanların artık birbirlerinden başka güvenebilecekleri birileri kalmamıştır. Konusuyla farklılığı yakalayan Sense8 dizisi, seyircilerin dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştır. Yapımın başrollerinde ise Max Riemelt, Terrence Mann, Darly Hannah, Naveen Andrews ve Jamie Clayton rol almaktadır.

 Popüler Diziler

Sitemize eklenen tüm dizi bölümlerinin videoları video barındırma sitelerinden alınarak eklenmektedir. Telif hakkı size ait olan bir eser için "İletişim" sayfasından veya [email protected] adresinden bizimle irtibat kurduğunuz takdirde ilgili eser 3 iş günü içerisinde sitemizden kaldırılacaktır.