Shadowhunters Dizisi Hakkında

0

6,3

Shadowhunters Dizisi Hakkında

Shadowhunters Dizisi Hakkında's resim

Shadowhunters dizisi daha önce Cassandra Clare tarafından yazılan Ölümcül Oyuncaklar eserine uyarlanarak çekilmiştir. Cassandra Clare’yi geçmişte Freeform yani eski ismiyle ABC Family ekranlarında karşımıza çıkan ünlü yapımı ve ilk olarak Nobel ödülü alan  6 romanlık serileriyle tanımıştık. İlk olarak 2013 yılında karşımıza çıkan filmi 2016 yılında dizi şeklinde izleyicileriyle buluşmaktadır. Kitabında uyarlanan yapımın senaryosu Ed Decter tarafından düzenlenirken dizinin yönetmen koltuğunda birden fazla kişi oturmaktadır. İlki Dünyaya Karşı (2010) filmi ile ünlenen Scott Pilgrim, ikincisi Go to White Castle (2004) filmi ile başarılı bir şekilde sinemaya uyarlanmasını sağlayan Harold – Kumar ve son olarak Aşk Yemini (2012) filmin konusu ile milyonları etkilemeyi başaran J. Miles Dale yer almaktadır.

Shadowhunters dizisi aksiyon, drama ve fantastik türlerinin en başarılı örnekleri arasında yerini almaktadır. Yapımcıların açıklamalarına göre dizinin senaryosu kitaba göre ilerleme kaydedecektir. İlk sezonda 13 bölüm yayınlayan başarılı dizide devamı merakla beklenmektedir. Dizi 2 Ocak 2017 tarihinde ekranlara döneceği duyurulmuştur. Dizinin başrollerini Clary Fray karakterini canlandıran Katherine McNamara paylaşmaktadır. Clary Fray, annesiyle birlikte Brooklyn’de yaşamını devam ettiren sıradan bir gençtir. Bir gün hiç beklemedik bir anda ailesiyle alakalı bir gerçek öğrenir. Ailesinin Shadowhunters soyundan geldiğini öğrenen Fray, soy ağacını araştırmaya başlar ve birbirinden ilginç şeyler keşfetmeye başlar. Ailesinin melek kanından dünyaya gelmiş insanlar olduklarını keşfeden Fray, olağanüstü güçlerinin yanında dünyada kötü amaçla bulunan cinleri görebilmektedir.

Dünyayı bu kötü yaratıklara karşı savunması gerektiğini öğrenince işler dahada karmaşık bir hale bürünecektir. Henüz ailesiyle ilgili gerçeği zor kabullenmişken birde tecrübesiz bir şekilde dünyayı doğaüstü varlıklara karşı koruma fikri dünyasını altüst etmiştir. Bu gerçeği öğrenmesiyşe birlikte beraber annesi kaçırılır. Bir anda kendisini karmaşa içerisinde bulan Clary’in ilk amacı annesini kurtarmak olacaktır. Fakat kimlerin kaçırdığına dair hiçbir şey bilmeyen Fray, nereden başlayacağı hakkında en ufak fikri bulunmaktadır. Dizinin en garip kurgusu ise Fray’ın en yakın arkadaşının (Simon) sıradan bir karaktare sahip olmasıdır. Zor günlerin beklediği Fray, hem hızlı davranıp annesini kurtarması gerekmektedir ve bunu yaparkende Simon’dan habersiz bir şekilde yapmalıdır. Popüler Diziler

Sitemize eklenen tüm dizi bölümlerinin videoları video barındırma sitelerinden alınarak eklenmektedir. Telif hakkı size ait olan bir eser için "İletişim" sayfasından veya [email protected] adresinden bizimle irtibat kurduğunuz takdirde ilgili eser 3 iş günü içerisinde sitemizden kaldırılacaktır.