Vikings Hakkında Haberler

0

8.6

Vikings Hakkında Haberler

Vikings Hakkında Haberler's resim

Tüm dünyada ilgiyle izlenen Vikings dizisi, 3 Mart 2013 tarihinde ABD ve Kanada’da yayınlanmaya başlamıştır. Vikings, tarihsel-drama türünün en güzel örneklerinden biri olup Kanada ve İrlanda ortak yapım televizyon dizisidir. ABD History kanalında izleyicileriyle buluşma imkanı yakalayan Vikings dizisi yayınlandığı günden itibaren gerek konusu gerekse oyuncularıyla büyük merak uyandırıyor. Dizinin yazarlığını ve yapımcılığını Michael Hirst yaparken, yönetmen koltuğunda Johan Renck oturuyor. İrlanda’da film edilen dizi, konusunu Viking Ragnar Lodbrok’un hayatı ve hikayelerinden esinlenerek ele alınmıştır.  Başlangıçta basit bir çiftçiyken kısa zamanda ünlenerek kral haline gelen Ragnar Lodbrok, kötü şöhretiyle Fransa ve İngiltere bölgesinin kabusu haline gelmiştir.  

Dizide başrol oyuncu Lodbrok’un bu yolda feda ettiklerine ve kararlılığına tanık oluyoruz.  Bu yolda Ragnar’ı hiç yalnız bırakmayan kardeşi Rullo’nun maceralarıda izileyicileri televizyona kitliyor. Rullo ile denizlere açılan ve büyük bir bilinmezliğe doğru yönelen Ragnar, kardeşinin desteğini hissetmesiyle kendini daha güvende hissediyor. 8. ve 11. yüzyılı mükemmel bir  gerçeklikle ekrana yansıtan dizi, tarihi ve geçmişteki uygarlıkları merak eden izleyiciler için çok güzel bir seçim olacaktır. Bu dizide Vikinglerin arasına girdiğimizde barbar bir toplum olduklarını, geldikleri her yeri yağmalayıp yaktıklarını, ne kadar savaşçı bir kimlik olduklarını görüyoruz. Hakkında birçok kitaplar yazılan,birçok efsanevi şeyler söylenen Vikingleri birde dizi halinde izlemek oldukça keyif verici. Destanlara, mitolojilere konu olan ve birçok medeneyite ev sahipliği yapmış olan Vkinglerin gerçekten bu kadar barbar olmaları izleyicilerin aklını kurcalıyor.

Vikingler atalarından görmüş oldukları savaşçı ruhları ile çelik gibi bir iradeye sahip olmakla birlikte savaşarak ölmeninde dünyadaki en onurlu ölüm şekli olduğunu düşünüyorlar. Bu yüzden savaşmaktan çekilmiyor, çocuklarını bile küçük yaşlarda korkusuz yetiştiriyorlar. Vikingler hakkında kısa bir araştırma yaparsanız göreceksiniz savaşçı özellikleri ruhlarına öyle bir işlemiştir ki, bunun için 7 yılda bir ayin düzenleyip kurayla seçtikleri 7 kişiyi hunharca kurban ediyorlar. Rüyasında savaş tanrısı Odin’i gören Ragnar, Odin’in kendisini lider olarak seçtiğini görüyor  ve bunun için çok güçlü bir orduya sahip olması gerektiğini düşünüyor. Bu uğurda batıya gitmesi gerektiğini hisseden Ragnar, gördüğü rüyayı lideri Early’e anlatıyor. Early’den destek alamayan Ragnar, hayallerini gerçekleştirmek için kendi başının çaresine bakmaya başlıyor. Dizinin başrol oyuncusu,  Travis Fimmel olmakla birlikte diğer oyuncular Clive Standen, Gabriel Byrne, Nathan O’Toole, Katheryn Winnick, Jessalyn Gilsig, George Blagden, Gustaf Skarsgard ve Donal Logue’dir. 

 Popüler Diziler

Sitemize eklenen tüm dizi bölümlerinin videoları video barındırma sitelerinden alınarak eklenmektedir. Telif hakkı size ait olan bir eser için "İletişim" sayfasından veya [email protected] adresinden bizimle irtibat kurduğunuz takdirde ilgili eser 3 iş günü içerisinde sitemizden kaldırılacaktır.